مشاوره ازدواج تلفنی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
قیمت تور کانادا
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
خريد برنج
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :صادق
تاريخ: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۲۱:۵۷

در كشورهاي اروپايي و ايالات متحده از سال‌هاي گذشته از اين دستگاه براي پرهيز از سرمازدگي و يخ بندان به كارگيري ميشد و امروزه هم اين فناوري يكي روش‌هاي مفيد و چيره براي رويارويي با سرمازدگي معرفي شده‌است .

اين دستگاه به طور معمول در راءس گلشن نصب مي گردد و بسته به فاكتورهاي محيطي گوناگون به صورت شعاعي , سطحي را در پوشش حفاظت از سوزوسرما قرار مي دهد بدين صورت كه در شب كه دماي هوا به آستانه دماي بحراني ميرسد , دستگاه در صورتي‌كه از مدل هوشمند باشد , به صورت تماما خودكار روشن و استارت به مكش و زهكشي هواي سرد مستقر در تراز زمين , مجاورت طبيعت گلشن و توليدات و پرتاب اين هواي سرد در سوي بالا مي‌نمايد . اين فرمان موجب برگرداندن هواي گرم لايه بالا به مرحله زمين خواهد شد .

ادامه اين مراحل موجب خواهد شد كه بعداز دقايقي دماي كل محدوده تعدادي رتبه ارتقاء يابد .

اين عمليات تا آستانه طلوع آفتاب وقتي كه نقطع ي عطف سوز‌و‌سرما زدگي است , ادامه مي يابد تا بازدارنده كاهش دماي گلشن شده و در فيض بازدارنده يخ‌زدگي و وقوع سرمازدگي شود .

دستگاه «چاهك معكوس» را خلاف ماشين‌هاي مولد باد كه غالبا در باغ ها با توپوگرافي زمين صاف و هموار نصب ميشوند , مي‌توان در باغ ها ناهموار و شيب‌دار تپه‌اي و دره‌اي نصب و راه اندازي كرد .
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :صادق
تاريخ: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۲۹:۰۲
 
1 - مواد تامين كننده #كلسيم بطور بدون واسطه :
جزء اين مواد را #كلسيم تشكيل داده است و مي شود به مواد تحت اشاده كرد :
1 - 2 - نيترات #كلسيم

نيترات #كلسيم با مخلوط شيميايي Ca ( NO3 ) 2 تركيبي كه مي‌تواند يكي كودهاي تامين كننده كلسيم براي باغ ها و زراعت ها باشد .
و به دليل حلاليت بالاي آن در آب سعي قابل قبولي داراست .
نيترات #كلسيم منشا ايده آل كلسيم قابل دسترس در گياه براي همگي محصول ها و روش هاي رويش است و همينطور دربردارنده نيتروزن به طريق نيترات ( NO3– ) است كه جذب مفيد #كلسيم را مهيا مي‌آورد .

نيترات #كلسيم محلول در آب است و همينطور ازآنجاكه مرجع نيتروزن هم ميباشد , غالبا در راهبرد كود مايع چهت نيل هر دو اين مواد پرخاصيت اضطراري براي رويش گياهان , به كارگيري مي شود .

Calcium Ca 24 . 425 %
Nitrogen N 17 . 072 %
Oxygen O 58 . 503 %

درين ادغام ميزان نسبتاً ۲۴ درصد #كلسيم موجود هست و ۱۷ درصد نيز ازت
يعني شما با مصرف حدود ۱۰۰ كيلو از اين ادغام در شرايطي كه ۱۰۰ درصد خالص باشد كه در بازار نخواهد بود حدود ۲۴ كيلو #كلسيم وارد محدوده مي كنيد .

✅سوال اينجاست

آيا اينقدر #كلسيم جوابگوي تصحيح خاك سديمي هست؟
پاسخ حتما خير است البته اين مرجع قابل قبولي براي #كلسيم براي فضاي سبز به ويژه #پسته است . استعمال از اين مخلوط يكي بعداز برداشت در مهر ماه و ديگري در آخرها فروددين ماه ماه دوچندان مطلوب براي باغ ها #پسته خواهد بود .
از اين مخلوط نيز ميتوان بصورت محلول پاشي در طول ارزني در پسته و هم انگور در طول غوره بودن بهره برد .
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :صادق
تاريخ: ۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۰۵:۵۸:۴۹
 

عوارض متعددي در زمينه ي ريزش ميوه طبيعت پيشين از وصال موجود هست . بي جهت نگران نشويد , ريزش ميوه ممكن است ارگانيك يا اين كه مرتبط با آفت يا اين كه محيط باشد . با بازديد و محاسبه ظريف ميتوان علت اين ريزش را مشخص و معلوم نمود و با انجام اقدامات مطلوب از ريزش غيرطبيعي طبيعت خودداري نمود . ريزش ارگانيك ميوه فضاي سبز در اثر پيدايش بعضا تغييرات در فرايند گوناگون رويش به وجود ميايد .

ميوه طبيعت سيب , گلابي و به در اوايل فصل تابستان غالبا ( به دفعات كمتر از گيلاس مي ريزد . اين ريزش فيض عدم توان درخت در تامين مواد غذايي براي خيل عظيم ميوه درست شده روي درخت است . گلدهي خيلي دوچندان و گرده افشاني گسترده موجب ساخت ميوه به تعداد بيشتراز توان درخت در محافظت فيزيولوژيكي آن مي شود . درخت در سعي براي ذخيره انرژي , ميوه هاي مازاد را مي اندازد . اصولا ( , تنك كردن ارگانيك در سود رقابت در ميان ميوه هاست .
دست اندركاران نامساعد محيطي از قبيل سوز‌و‌سرما , گرما و تغييرات ناگهاني رطوبت موجب ريزش ميوه هاي نارس ميشود . درباره با حالت خاك در اثر آب پاشي نامنظم , نبود موادسازنده غذايي هم موجب ريزش ميوه فضاي سبز مي‌شود . تشخيص فقدان موادسازنده غذايي در صورت پيدايش نبود تعدادي عنصر غذايي اكثر زمان ها اختلال مي باشد . تجزيه برگي ميتواند به تشخيص فقدان گونه عنصر غذايي امداد كند . گهگاه در اثر باد بردگي علفكش ها ممكن است ريزش ميوه طبيعت به وجود آيد .
زيان آفات و بيماري ها روي فضاي سبز ميوه نشانه ها معلوم ايجاد مي كنند كه با بازديد علامت ها كار آفات و بيماريها مي شود به علل ريزش ميوه ها پي برد.
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :صادق
تاريخ: ۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۰۸:۵۱:۳۱

✅ كودهاي ازته بدليل تحريك پرورش رويشي و ارتقاء آلرژي به سوزوسرما در اوايل فصل‌پاييز استعمال نشود .

✅استفاده از كودهاي پتاسيمي در آخرها عصر رويش كه باعث به خشبي شدن و ارتقا تحمل به سوز و سرما مي شود .

استعمال از تركيبات با ميزان بالاي آمينو اسيد آزاد بالا پيشين از پيدايش سوزوسرما

در دست گرفتن باكتري هاي تشكيل دهنده هسته يخ : معمولا استعمال از قارچ كش هاي مسي بازه كوتاهي گذشته از پيدايش سوز و سرما و يخ‌بندان به خواسته از ميان بردن و يا اين كه كاهش جمعيت باكتري هاي يخ ساز و در غايت كاهش زخم يخ بندان احتمالي اضطراري به نظر مي رسد .

✅هرس دير هنگام

✅ممنوعيت عمليات خاك ورزي : سفارش مي شود با ممانعت از عمليات خاك ورزي و فشرده بودن خاك مسئله ارتقا انتقال و ذخيره گرما در خاك مهيا شود .

✅عمليات آب پاشي قبلي از يخ بندان در خاك هاي كم آب

✅ حذف علف هاي هرز
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :صادق
تاريخ: ۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۴۱:۴۱
تريپس پياز و سير Thrips tabaci Lindeman
اين مدل آفت كه دسته اي زياد پلي فاژ با تكثير جهاني بوده وداراي ميزبانهاي زيادي از جمله پياز , توتون , پنبه , كلم , گل كلم , كتان , چغندر قند , كنف , سيب زميني با بادمجان , خيار , خربزه , گوجه خارجي , لوبيا , نخود , كرفس , شلغم و جعفري است .

✔️اولين زمان ظهور آفت در مزرعه سير مصادف بامرحله سه برگي شدن است اگر‌چه در زمان زمان كاشت سير كل جمعيت آفت دستخوش نوسانات متعددي مي شود .
ضرروزيان آفت :

اين حشره وارد برگهاي كوچك مياني گياه صاحبخانه مي شود و از شيرۀ آن تغذيه مي نمايد در سود گياه مورد هجوم تغيير تحول رنگ ميدهد و كمرنگ مي گردند .


♻️روشهاي در دست گرفتن :

1 - براي مبارزۀ زراعي با اين حشره بايستي علفهاي هرز مزرعه از في مابين برده شوند .

2 - استعمال از ارقام زودرس : ارقام زودرس در مقايسه با ارقام ديررس نسبت بدين مقاومتر است .

3 - شخم : باتوجه به اين‌كه اين حشره فصل‌زمستان را در عمق 6 - 8 سانتيمتري خاك سپري مي نمايد , بدين ترتيب اجراي شخم با گاو آهن برگردان داري كه بتواند آن را به اعماق تحت غالب شود در كاهش جمعيت آفت مؤثر است .

4 - استعمال روشهاي نزاع بيولوژيكي : اين حشره دارنده معاندان ارگانيك زيادي است . اين معاندان مي توان لاور بالقوري سبز و كفشدوزك را اسم موفقيت .

5 - جنگ شيميايي : به كارگيري از سموم ديازنيون 60 % Ec به اندازه يك - يك و نيم ليتر در هر هكتار و يا اين كه مالاتيون 57 % Ec به ميزان دو ليتر در هر هكتار و ديكلرووس 50 % Ec به اندازه يك و نيم - دو ليتر در هكتار مورد مصرف جاي دارد .
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :صادق
تاريخ: ۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۴۰:۰۹


???? گلاب سنگين(درجه يك):
گلابي است كه در يك ليتر آن دست كم ۳۵/۰ گرم اسانس وجود داشته باشد و از ريختن ۳۰ كيلوگرم گل مرغوب (چيدن آن غير از ساعات آفتابي روز باشد) ۴۰ ليتر گلاب به دست آيد.

???? گلاب سبك (درجه دو):
استحصال ۴۰ ليتر گلاب كه از دست كم ۱۵ كيلوگرم گل بدست مي آيد.

???? گلاب دو آتشه:
چنانچه پس از يكبار گلاب گيري دوباره به جاي ريختن آب روي گل هاي ديگ، گلاب به دست آمده قبلي را بريزيم؛ در اين حالت گلاب مجددا با گل تازه تقطير مي شود.

???? گلاب پس آب:
درصورتي كه بعد از عمل تقطير از تفاله هاي گل دوباره گلاب گيري شود، گلاب به دست آمده را كه از كيفيت پاييني برخودار است را پس آب مي گويند.

???? گلاب زيرعطري:
گلابي كه براي توليد آن به جاي گرفتن ۴۰ ليتر گلاب معمول از ۳۰ كيلوگرم گل، تنها ۷ ليتر گلاب گرفته مي شود و بيشتر گرفتن عطر آن مورد نظر است.

⭕️ گلاب ناب مزه گس و تلخي دارد. شفاف و بدون رنگ است.
هرقدر گلاب تلخ تر باشد اصل تر است البته بايد توجه داشت كه تلخي گلاب هم بايد طبيعي بوده و اسانس مصنوعي نداشته باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :صادق
تاريخ: ۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۲۵:۲۰

1 ) آهكي بودن خاك‌ها ; ( PH قليايي )
به ازاء هر يك واحد افزايش PH , حلاليت تركيبات آهن هزار رتبه كاهش پيدا مي‌كند !
يعني در PH فراتر از 7 حلاليت آهن , براي تأمين آهن مورد نياز گياه كافي نيست !
2 ) تهويه نامطلوب خاك ;
3 ) كمي مواد آلي در خاك ;
4 ) كيفيت غير مناسب آب آبياري ;
مخصوصا غلظت زياد يون بي‌كربنات , كه در جذب آهن و انتقال آن در باطن گياه ايجاد مشكل مي‌كند ;
5 ) مصرف زياد كودهاي فسفري ;
در شرايط مصرف زياد فسفر جذب آهن به وسيله گياه كاهش مي‌يابد .
ارزيابي آهن قابل جذب در خاك به روش عصاره گيري و با DTPA انجام مي‌شود . ( DTPA ) يك عصاره‌گيري است كه براي عصاره‌گيري موادتشكيل دهنده كم مصرف مورد استعمال قرار مي‌گيرد .
در اين روش معمولاً در صورتيكه اندازه آهن قابل جذب كمتر از 2 . 5 ميلي گرم در كيلوگرم باشد كمبود آهن موجود هست . همچنين بين 2 . 5 تا 4 . 5 ميلي گرم نيز در بعضي از گياهان كمبود آهن بازديد مي‌شود كه غلظت بحراني آهن نيز گفته مي‌شود !
غلظت بيش از حد 4 . 5 غلظت مطلوب آهن را نشان مي‌دهد .
آهن به صورت Fe+2 , Fe+3 و كِلات‌ آهن ( كلات‌هاي طبيعي و كلات‌هاي مصنوعي ) به وسيله گياه جذب مي‌شود .
گياهان و ارقام آن ها نسبت به كمبود آهن حساسيت متفاوتي دارا‌هستند . واريته‌هاي گياهي از حيث حساسيت به كمبود آهن به دو تيم Fe افيشنت كوتي ‌وا و Fe اين‌افيشنت كوتي وا تقسيم‌بندي مي‌شوند .
گياهان Fe افيشنت Fe - efficient يا آهن‌كارا ( يا مقاوم به كمبود آهن ) گياهاني مي‌باشند كه با مكانيسم‌هاي گوناگون قابليت جذب آهن را در خاك افزايش مي‌دهند و در نتيجه مبتلا كمبود آهن نمي‌شوند . اين گياهان با دو مكانيسم معروف به استراتژي 1 و استراتژي 2 قابليت جذب آهن را در خاك افزايش مي‌دهند . استراتژي1 در اكثر گياهان ديده شده و به صورت‌هاي مختلفي قابليت جذب آهن را بالا مي‌برد . از جمله اينكه دفع +H در محيط ريشه باعث اسيدي شدن PH خاك مي‌شود و حلاليت آهن را افزايش مي‌دهد .
موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ]