چت روم
مشاوره ازدواج تلفنی
آموزشگاه آشپزی در تهران
تور آنتالیا
ویزای تایوان
قیمت تور کانادا
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
آهن ( Fe ) در كشاورزي خريد برنج
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :صادق
تاريخ: ۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۲۷:۵۷

دسته بندي عنصر
عتاصر كم مصرف ( ميكرو المنتها )


ويژگي ها عنصر
آهن يكي عنصرها واجب براي پرورش همگي گياهان است . در صورت نبود آن كلروفيل به اندازه كافي در سلول هاي برگ ساخت نميشود . زردي برگ ناشي از آهن , صورت خاصي از فقدان آهن در گياه است كه بخش وسيعي از ميهن مارا فرا گرفته است . آب پاشي بيشتراز حد , مصرف بي روش و نا متعادل كودهاي شيميايي , نبود مواد آلي و فشرده شدن خاك و متعددي بي كربنات در محلول خاك از جمله كارداران موءثر در كاهش جذب آهن بوسيله
گياه ميباشد . در صورت فقدان آهن , كلروفيل به ميزان كافي در سلول هاي برگ ايجاد نشده , ابتدا مسافت در بين رگبرگ ها زرد رنگ شده و با شدت يافتن نبود , همگي تراز برگ رنگ زرد مي شود . بدليل آنكه آهن در گياه متحرك نمي‌باشد اين علامتها ابتدا در برگ هاي برنا و بخش هاي فوقاني گياه ظواهر شده و با ترقي نبود همگي گياه را در بر مي‌گيرد . حد بحراني آهن در خاك 7 تا 10 ppm و در برگ پسته 100 ppm ميباشد . نبود آهن در خاك غالبا به جهت نا محلول بودن آن مي‌باشد . در خاك هاي اسيدي و نسبتا اسيدي , آهن به طور كامل محلول است , البته در خاك هاي خنثي يا اين كه قليايي مانند بخش اعظم بخش ها پسته كاري كشور ايران , آهن به قدري نا محلول است كه گياه به ميزان كافي نمي تواند آن را جذب كند .


آرم هاي نبود عنصر
ابتدا برگ زردرنگ شده و رگبرگ هاي داراي اهميت سبز باقي ميمانند , اگر‌چه اين زردي در نبود هاي نا چيز قابل رويت نيست ولي رنگ كلي گلشن زرد رنگ مي شود .
يكي ديگر از نشانه ها فقدان , پيدايش نقاط سوخته ( نكروزه ) در مرحله برگ است . به طور معمول متاع شاخ هاي دارنده فقدان به طور كامل رويش نكرده يا اين كه پوك مي شود . تعداد دانه در خوشه در اين حالت بسيار كم و گاهي به 2 تا 3 عدد مي رسد. كمبود آهن باعث مي شود برگ ها به شكل تيغ ماهي در آيند.
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]