چت روم
مشاوره ازدواج تلفنی
آموزشگاه آشپزی در تهران
تور آنتالیا
ویزای تایوان
قیمت تور کانادا
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
نكاتي كه در حين هرس بايستي رعايت گردد خريد برنج
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :صادق
تاريخ: ۲۳ دى ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۰۷:۰۶

- در‌صورتي‌كه درخت پير بوده و يكسري سالي است كه هرس نشده نبايد آن را به ناگهان , هرس سنگين وزن كرد , بلكه بايستي كاسه 2 - 3 روز و كم كم هرس نمود تا به انگيزه ايده آل رسيد .
2 - در حين هرس , بايستي شاخه هايي را حذف كرد كه با تنه با اهميت ( شاخه حمل كننده ) زاويه كوچكتري دارا هستند و شاخه هايي كه نگهداري مي گردند مي بايست دارنده زاويه نزديك قائمه ( شايسته ترين زاويه60 جايگاه است ) باشند به دليل آنكه در‌اين‌صورت دربين دو شاخه بيشترين ميزان چوب توليده شده و از شكستن آن در اثر فشار ناشي از وزن ميوه خودداري مي شود .
3 - در حين هرس , با حذف شاخه هاي كج و مزاحم , ميانه تاج درخت گشوده نگهداشته مي شود تا رخنه نوروفروغ به درون تاج راحت خيس صورت گيرد .
4 - در هرس بايستي ابتدا باغ ها و طبيعت كهن سال را هرس كرده و آنگاه باغ ها برنا را هرس نمود چون درصورتي كه سرماي ناگهاني حادثه افتد طبيعت كهن سال پايداري بيشتري در قبال سوز و سرما از خويش نشان مي دهند .
5 - در حين هرس در هنگام حذف شاخه بايستي تا آنجا كه ممكن است برش از ته و موازي با تنه اساسي صورت گيرد و از باقي گذاشتن كمي از آن تحت عنوان ناخنك پرهيز شود .
6 - در طول هرس برش شاخه هاي ضخيم وسنگين , مي بايست در سه سطح صورت گيرد تا از شكسته شدن شاخه بر اثر سنگيني آن در طول برش , دوري گردد .
7 - در هرس به مراد برنا سازي فضاي سبز پير انقطاع شاخه هاي با قطر مضاعف منجر ساخت تعداد متعددي ترك در محل برش مي شود لذا سرزني شاخه هاي نازكتر با خيل‌عظيم و پراكندگي مطلوب در مرحله تاج سفارش مي شود .
8 - در مناطقي كه قابليت كم آب شدن فضاي سبز درزمستان وجود دارد، هرس زمستانه درختان تا حد امكان بايد به تاخير بيافتد .
9- شاخه هاي قوي و نيرومند قادر به توليد ميوه هاي درشت با كيفيت عالي مي باشند در صورتيكه شاخه هاي نازك و ضعيف ميوه هاي ريز و كم رنگ و با كيفيت پائين تر به وجود مي آورند لذا در انجام هرس، اولويت حذف با شاخه هاي ضعيف و نازك مي باشد.
10- ميزان هرس با سن و قدرت و نوع درخت تغيير مي كند. درختان مسن با قدرت رشد و باز دهي كم را مي توان سنگين تر از درختان جوانتر و قوي تر از همان نوع هرس كرد  .
11- در سر شاخه زني شاخه ها، بايد برش منتهي به يك جوانه باشد نه يك شاخه فرعي نازك و ضعيف همچنين برش حدود نيم سانتي متر بالاتر از جوانه در بيرون تاج وپشت به باوهاي غالب منطقه – در صورت وجود – قرار گيرد.
12- بعد از رسيدن به سنين باروري مقدار و شدت هرس بسته به نوع درخت فرق ميكند، به طوريكه در مورد درختاني كه ميوه هاي خود را روي شاخه هاي  كوتاه توليد ميكنند نظير سيب، گلابي، گيلاس شدت هرس كاهش مي يابد و درختاني كه ميوه هاي خود را روي شاخه هاي يك ساله توليد مي كنند مانند  هلو هرس  شديدتر صورت مي گيرد.
13- با توجه به اينكه وجود پاجوشها در اطراف درخت باعث ايجاد رقابت با تنه و در واقع درخت و نهال اصلي در باغ مي گردد بايد در هرس اقدام به حذف كليه پاجوشها از انتها نمود.
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]